ساعات کاری شرکت:همه روزه ۸ صبح الی ۱۴ بعداز ظهر

تهران- میدان ونک

خیابان حقانی پلاک 67 واحد 2

درباره پوست خود بيشتر بدانيم؟

زندگی بزرگترین موهبت الهی است و همه موجودات در سیر تکاملی عمر خود ، حوادث تلخ و شیرین زیادی را تجربه میکنند و ما انسانها به واسطه حس ادارک و عقل بیشتر نسبت به دیگران موجودات همواره سعی نمودیم که با بکار گیری عقل و تولید دانش تجربه های زیبا و دلنشین برای خود رقم بزنیم . حوزه سلامتی و زیبایی نیز از تجربه های بسیار مهم در طول زندگی ما انسانها است .به گونه ای که همواره سعی در زیباتر نمودن خود به بهانه های گوناگون داریم .

در این  میان پوست و مو انسان جزء تفکیک ناپذیر زیبایی اش محسوب میشود . و به تبع آن دانش اولیه ازآنها و بعد از آن دانش مراقبتی از آنها اولین اصول حفظ سلامتی است . در این مقاله قصد داریم با پوست خود آشنا شویم.

آشنایی با پوست:

پوست مهمترین بخش پوششی بدن است و وسیع ترین  عضو بدن نیز می باشد. ضخامت پوست در اعضای مختلف بدن متفاوت است. کف دست و پا دارای ضخیم ترین قسمت های پوست هستند. و پوست صورت نازکترین ضخامت را دارد . از اینرو مراقبت از پوست صورت بیشتر از بخشهای دیگر اهمیت دارد .

وزن پوست :

پوست انسان بزرگترین عضو بدن است و وظیفه حفاظت  از اعضای داخلی در برابر گرد وغبار و انواع ریزگردهای مضر را برعهده دارد . وزن این عضو پوششی مهم حدود 4 کیلوگرم است .

وظایف پوست :

مراقب از اعضای داخلی بدن در هنگام گرما و سرما و در آب و هواهای مختلف نیز بر عهده پوست است .

 پوست به هنگام گرما با عرق کردن وکمک به گشاد شدن رگها باعث خنک شدن بدن میشود. در سرما نیز به تنگ شدن رگها کمک میکند تا حرارت از بدن خارج نشود و بدن گرم بماند.

پوست همچنین از مهمترین اندام حسی بدن به شمار میرود . این اندام حسی هشدارهایی مانند گرمای بیش از حد تحمل بدن ، تیزی  ابزارهای مورد استفاده و حتی در تخمین مسافت های کوتاه (در هنگام قدم برداشتن مسافتی راکه باید با هر گام  برداشته شود را توسط این عضو می توان تخمین زد)  را به مغز مخابره میکند .

پوست علاوه بر زیبایی بخشیدن به اندام انسان ، در سلامتی ما نیز نقش بسیار زیادی دارد پس مراقبت از آن را جدی بگیریم.